osposp
שכחת סיסמא?

איסלנד

 

איסלנד

איסלנד, אי קסום, אשר פירוש שמו (ארץ הקרח) לא מעיד כלל על אופיו המופלא והייחודי. גם אתם תמיד דמיינתם את איסלנד פחות כמדינה ויותר בתור קרחון עצום מימדים שעליו, משום מה, בחרו אנשים לגור? אז כדאי שתדעו שזו בדיוק הסיבה שבגללה האי נקרא כך במקור. על מנת למנוע הגירה רבה מידי אל האי, אשר תפגע באופיו הקסום, השקט והייחודי של האי.

נכון, בהחלט ניתן למצוא באי קרחונים, אך בניגוד למה שמרמז השם הם מכסים רק כעשירית משטחו הכולל של האי. לעומת זאת בשאר שטחו של האי תוכלו להנות מאינספור פלאי טבע מדהימים וביניהם הרי געש, גייזרים, מעיינות חמים, מפלים, לגונות ועוד הרבה. אגב, איסלנד היא אחת המדינות הצעירות ביותר מבחינה גיאולוגית, מה שמאפשר לכם לבקר במקום שמשתנה ומתעצב בכל רגע נתון. רק המחשבה על זה מדהימה בפני עצמה.

אז בואו ונכיר קצת את איסלנד…

עכשיו הגיע הזמן שנכיר את איסלנד, מעט יותר לעומק ואין כמו לשוחח עם תושב איסלנדי מקומי על מנת לקבל את כל התשובות לשאלות שמעניינות אותנו באמת. בדיוק לשם כך שוחחנו עם ג'ון, בעל בית הארחה קטנטן ויפהפה בבירה האיסלנדית , רייקיאוויק.

מהי העונה שבה היית ממליץ לבקר באיסלנד?

כל עונה באיסלנד יש לה את הייחוד שלה. בקיץ יש שעות אור רבות. בממוצע יש כ-18 שעות מוארות, וזה מתאים מאוד לכאלו שרוצים לצאת לטיולים ארוכים ולספוג כמה שיותר ממה שאיסלנד יודעת ויכולה להציע, מבלי להיקלע לשעות החשיכה. מצד שני, בחורף, בערך מאוקטובר עד מרץ, ניתן לצפות בתצוגה הנפלאה של הזוהר הצפוני המפורסם באיזור חצות הלילה.

ג'ון מחייך אלי, וקורא לכל תושבי ישראל, להגיע לטיול באיסלנד לשנה שלמה וכך יוכלו להנות גם מיתרונותיו של הקיץ וגם מהחורף…

איפה נוהגים לבלות תושבי המקום?

מסעדה שעליה אני ממליץ לתיירים בדרך כלל היא מסעדת Borg. זו מסעדה שמגישה מנות טעימות מאוד המתבססות בעיקרן על חומרי גלם מקומיים אופיניים לאיסלנד כמו בשר כבש משובח וגם בקר דגים או פירות ים. גם עיצוב המסעדה מאוד מיוחד, אותנטי ונעים ובהחלט כדאי ללכת לאכול שם אם אתם מגיעים לרייקיאוויק.

ספר לי על האטרקציה שעליה הכי היית ממליץ לתייר שמגיע לרייקיאוויק. כזו שמייצגת באופן הטוב ביותר את איסלנד.

האטרקציה שלדעתי היא לא רק היפה והמעניינת ביותר ברייקיאוויק, אלא אולי גם הכי יפה בכל איסלנד היא הטיול להר הגעש "Thrihnukagigur". בטיול נכנסים ממש אל תוך הר הגעש. הטיול מיועד לכאלו שאין להם בעיה ללכת קצת. לא בגלל שההליכה ארוכה במיוחד(היא אורכת משהו כמו 50 דקות) אלא בגלל אבני הלבה שיוצרות משטח שדי קשה לצעוד עליו. אגב גם חייבים נעלי הליכה. ג'ון מוסיף בצחוק, שאם יש לי נעלי עקב הוא לא ממליץ לי לקחת אותן איתי לטיול.

לאחר ההליכה יורדים באמצעות מעלית מיוחדת אל תוך לוע ההר ולצפות בפלא גיאולוגי בצבעים מדהימים ובכלל זו חוויה מאוד מיוחדת. הטיול הוא יחסית לא זול, אבל שווה כל קרונה. בוודאות.

רוצים לחוות את איסלנד בצורה הטובה והממצה ביותר?

פנו אלינו עוד היום לצורך ארגון טיול מדהים באיסלנד, ארץ הקרח והאש.

Vacation Planning

חופשה בהתאמה אישית

צימר מלון או אולי בכלל הair bnb?

טיסה בערב או בבוקר? אין בעיה!

אנחנו כאן כדי לשתף אותך בניסיון שלנו ולפרוס בפניך את כל האפשרויות המתאימות לסגנון חופשתך, כך תוכל למצות בצורה הטובה ביותר את התקציב שברשותך.

Time for the holidays חופשה בהתאמה חסוך זמן

חופשה בהתאמה אישית VIP

בעזרת השירות החופשה הבאה שלכם תהיה הרבה יותר רגועה OSP עושה בשבילכם הכל.

אתם תזכו לעשות טיולים הנבנים במיוחד עבורכם, לאכול במסעדות המתאימות לטעמכם האישי ולהגיע למקומות שידועים רק למקומיים.