osposp
שכחת סיסמא?

ארובה

ארובה
ארובה משתייכת לקבוצת איים המכונה ABC שבאיים האנטיליים הקטנים. אם תחפשו אותה על גבי הגלובוס תוכלו למצוא אותה כארבעים ק"מ מצידו הצפוני של חצי האי פרגוואנה אשר בונצואלה. בארובה ניתן למצוא כ90 לאומים שונים אשר אליהם משתייכים אזרחיה של המדינה. עובדה זו יוצרת במדינה עושר בלתי נתפס של השפעות על האדריכלות, המוסיקה, האומנות המקומית ועוד.
למרות שארובה היא מדינה עשירה בכמות לא קטנה של תיירים, בעלי החנויות בקניונים עובדים רק בין השעות עשר בבוקר עד שש בערב. לרוב גם תוכלו לראות אותם סוגרים את החנות בין שתיים עשרה לשתיים בצהריים לנמנום קאריבי של שעות אחר הצהריים.
האי הקאריבי המופלא נתגלה לראשונה על ידי הספרדים אשר מיהרו להכריז עליו בעלות. קצת פחות מ140 שנה מאוחר יותר, רכשו אותו מידיהם ההולנדים אשר מהווים למעשה את "ארץ האם" של ארובה. בשנת 1986 נפרדה ארובה מקבוצת האיים האנטייים וכיום היא מדינה אוטונומית המשוייכת לממלכה ההולנדית.
השפות הרשמיות בארובה הן הולנדית והשפה המקומית 'פאפיאמינטו', אשר משלבת מוטיבים אירופאיים, אפריקנים ואמריקנים. יחד עם זאת מרבית האוכלוסיה מדברת ספרדית ואנגלית. כלכלתה של ארובה מבוססת ברובה על תיירות נכנסת. התיירות מהווה כ75% מהכנסתה של המדינה. מרבית התיירים הם ממדינת האם של ארובה, הלא היא הולנד וכן ממדינות ארה"ב.
כמה מקומות ואטרקציות שממש אסור לכם לפספס:
פאלם ביץ' – רצועת חוף מדהימה ביופייה, באורך של כ-3 ק"מ הוא ביתם של מלונות מרקיעי שחקים, אטרקציות ימיות רבות ומגוונות, מסעדות, ברים ומגוון של חנויות. מעבר לכך, הים השקט והרגוע ברצועת החוף היפהפיה היא גן עדן אמיתי עבור חובבי השחיה והצלילה.
הליכה לאורכה של רצועת החוף היא הזדמנות מושלמת לטיול רומנטי או אפילו להליכה ספורטיבית עטופה בנוף חלומי המשקף באופן האולטימטיבי את כל קסמו של האי הקאריבי המופלא, ארובה. גם אם סיימתם זה עתה יום של טיול שגזל מכם כל טיפה של אנרגיה שהייתה ברשותכם, פאלם ביץ' הוא המקום המושלם לצבור כוחות מחדש לאורה של השקיעה הכתומה, בפיקניק רומנטי, או בישיבה אל מול הים והאזנה לצלילי הגלים המגיעים בלחש אל החוף.
עם רדת השמש הופך פאלם ביץ' לחגיגה אמיתית לאוהבי חיי הלילה כאשר צלילי המועדונים בוקעים מכל פינה ובתי הקזינו שבמקום מציעים לכל אחד לנסות את מזלו ולהתרגש בכל רגע מחדש.
איגל ביץ' – מי שלא היה באיגל ביץ' שבארובה, ככל הנראה שלא ראה חוף יפה באמת מימיו. החוף ידוע בארובה ובעולם כולו כאחד החופים היפים אשר נחשב לא בכדי לפיסת גן עדן, עוצרת נשימה, עלי אדמות. רצועת החוף היא הרחבה ביותר בארובה והיא מפורסמת בעיקר עבור חולותיה הלבנים, הטהורים והמדהימים.
בחוף תוכלו למצוא פינות חמד מוצלות לפרישת שמיכה ולפיקניק רומנטי ומנגד תוכלו למצוא אטרקציות ימיות רבות ומגוונות, עבור אוהבי פעילות האקסטרים.
טיולי ג'יפים – אם אתם מחפשים את הדרך הטובה ביותר לחוות כמה שיותר ממה שארובה יכולה להציע לכם, טיולי ג'יפים הם בדיוק מה שאתם מחפשים. תוכלו למצוא באי מגוון טיולי ג'יפים, אש לרוב יוצאים בקבוצות של 10 רכבים או אפילו יותר ולהנות מאתרים קסומים כמו מגדור 'קליפורניה', מערות 'גוואדירקירי', הריסותיה המפורסמות של טחנת הקמח 'בושיריבאנה' ועוד יעדים מופלאים רבים.

 

חבילת נופש במלון הכל כלול לשבוע ימים החל מ-2,570 $ לאדם.