osposp
שכחת סיסמא?

בוואריה

 

בוואריה

עוד הרבה לפני הנחיתה התאהבתי בבוואריה, בטרם רוח קיצית חמימה ליטפה את שיערי למול נוף האלפים הממריאים.

אהבתי אותה עוד לפני הטיול הראשון בנבכי כיכר העיר העתיקה של מינכן בעודי שומע ונפעם למראה אלפי אוהדי הכדורגל הקולניים הלבושים במדי הנבחרת הלאומית, אשר נאספו לרגל פתיחת המונדיאל מול מגדל השעון הישן בכיכר.

הערב בו התאהבתי בה היה ליל קיץ בברלין, בעת שלגמתי כוס יין בפארק המכונה בידי המקומיים הפארק הפרידריכסהייני ברובע בברלין הקרוי פרידריכסהיין והקשבתי לאדם ממוצא דרום גרמני אשר סיפר לי על הכפר שלו באזור "שוואביה", על המשטחים, על הגשמים, על טיולי קמפינג ועל הקשר עם הטבע וחשבתי לעצמי, באנחה, שזה מקום שישכיל לשיר אל נפש המטייל שבי.

וכך, 18 חודשים לאחר מכן מצאתי את עצמי שם מכושף בידי היופי הטבעי, הרי האלפים המטפסים ממה שהיה פעם מישורי קרח, לוחשים את סיפוריהם על עץ, פראיות, והרפתקנות. תחנתי הראשונה הייתה בעיירה קטנה הקרויה "פריין אם כימזי" כ-60 קילומטר דרום מזרחית למינכן, היושבת למרגלות האגם הגדול במחוז בוואריה "כימזי" ולשטחו בנויה טירה מתקופתו של המלך לודוויג ה-2.

הטירה בנויה על גבי אחד מ3 האיים הגדולים ביותר באגם, "הרנאינזל" שמו וניתן למצוא על אותו אי גם מנזר בנידיקטני משנת 765 לספירה, והרקע ההיסטורי העשיר שלו כולל את המפגש המפורסם ב-1948, במסגרתו עוצבו חוקי היסוד הפדרליים של הרפובליקה הגרמנית.

אך בחזרה לטירה, הידועה בשמה הרשמי הטירה ההרנשימסית, אך ידועה גם בכינויה "ורסאי הקטנה". ייחודה נובע לא רק בשל האדיקות והדבקות הנוקשה בחוקי העיצוב והבנייה הקלאסיים והמסורתיים המאפיינים אותה, אלא גם בעובדה שהמלך לודויג מעולם לא זכה לגור בה, על אף שלשם כך הוקמה, וכראייה לכך קיימים בה בין 50 ל-70 חדרים שמעולם לא נסתיימה בנייתם עד שנת מותו 1886, ובעצם עד יום זה.

אחיה הגדול והמפורסם של הטירה, הידוע בכינויו "נוישוונשטיין" ויושב במרחק של כ-120 קילומטר דרום מערבית למינכן, גם הוא נבנה בידי המלך לודוויג ה-2 בשנת 1880, ובנייתו גם נקטעה עם שנת מותו(6 שנים לאחר מכן). חלק מהחדרים באופן טבעי היה חסום למבקרים אך חלק אחר נפתח למבקרים בתשלום משנת 1986, חלקית כהומאז' למלחין הדגול ריצ'ארד וגנר, אשר הוערך מאוד ע"י המלך לודוויג. אני הגעתי לאזור באמצעות רכבת מתחנת הרכבת המרכזית במינכן אך ניתן ומומלץ אף להגיע בנסיעה בדרך הרומנטית(לפחות זהו הכינוי שדבק בה משנות ה-50), המתפתלת דרומה מורסבורג ועד פוזן.

אך כמובן שיש לבוואריה הרבה מה להציע מעבר לטירות, אגמים והאלפים, יש שם את מינכן, עיר תוססת ודרומית, שופעת חיים, צבע, תנועה רבה ושלל היסטוריה מרובת קונפליקט. יש שם את נירנברג, בעלת הרקע ההיסטורי המשמעותי והנרחב אשר משתרע מתקופת האימפריה הרומית ועד תקופת הרייך השלישי, ותקופת ההעמדות לדין לאחר המלחמה. נירנברג כיום כעיר מפתה ולא רק בשל המיקום של בית מגוריו הישן של אלברכט דירר, הנחשב כגדול הציירים ואמני התחריט ברנסנאס הגרמני, בנבכי חומות העיר העתיקה.

גרמניה, ארץ ספוגה בהיסטוריה, מיטיבה לשתף את אינספור סיפוריה דרך מחוז בוואריה, החל במלחמות חורמה, שיעבוד, שואה, גאולה והתחדשות. ההיסטוריה מועברת בחלקה בצעקה רמה וחלקה בלחישה רפה בסיפורת שכבתית הנובעת ממכלול הצבעים המגוון של שקיעת השמש, הצובעת את הרקיע בסימפוניה של כתום ואדום, הנחלים החודרים, פסגות ההרים, צריחי הכנסיות וטירות בעוצמות כה עשירות עד שלא ניתן לתארן.

 

Vacation Planning

חופשה בהתאמה אישית – החל מ-660 דולר לאדם ל-5 לילות

צימר מלון או אולי בכלל הair bnb?

טיסה בערב או בבוקר? אין בעיה!

אנחנו כאן כדי לשתף אותך בניסיון שלנו ולפרוס בפניך את כל האפשרויות המתאימות לסגנון חופשתך, כך תוכל למצות בצורה הטובה ביותר את התקציב שברשותך.

Time for the holidays חופשה בהתאמה חסוך זמן

חופשה בהתאמה אישית VIP- החל מ-699 דולר לאדם ל-5 לילות

בעזרת השירות החופשה הבאה שלכם תהיה הרבה יותר רגועה OSP עושה בשבילכם הכל.

אתם תזכו לעשות טיולים הנבנים במיוחד עבורכם, לאכול במסעדות המתאימות לטעמכם האישי ולהגיע למקומות שידועים רק למקומיים.